performanță
|
LDR | 00077nx j2200049 | |
---|---|---|
001 | 80376 | |
250 | $a performanță | |
901 | $a a $b a |
Lucrări:
5 lucrari in 164 publicatii in 1 limbi
Echipa mixtă de șah a Hasdeului, campioană națională școlară
de:
Stroe, Andreea
(Text tipărit)
Palatul Copiilor, locul unde performanța vine de la sine
de:
Copariu, Mirela
(Text tipărit)
Buzoiancă în anul I la Medicină, printre autorii culegerii de teste pentru admiterea la propria facultate
de:
Ionescu, Cristian
(Text tipărit)
Buzoianca Alexandra Neagu, experiența unui student român în Japonia
de:
Neagu, Alexandra
(Text tipărit)
Premii în valoare de 45000 lei pentru olimpici și profesorii lor, o propunere primită cu aplauze de cei mai buni elevi ai Buzăului
de:
Ionescu, Cristian
(Text tipărit)
Consiliul Județean premiază excelența
de:
Copariu, Mirela
(Text tipărit)
Buzoianul Cornel Iosif, calificat la Campionatul Mondial de Șah pentru Nevăzători
de:
Bănică, Monica
(Text tipărit)
Buzoienii care au adus aur și argint României de la Olimpiada Internațională Pluridisciplinară Tuymaad
de:
Ionescu, Cristian
(Text tipărit)
Buzoianca Oana Mancu, absolventă cu cea mai înaltă distincție a Facultății de Film și Literatură Engleză din Liverpool
de:
Mancu, Oana
(Text tipărit)
Buzoianca Anca Drăgulescu, printre studenții remarcați de Universitatea Harvard în urma invenției "Magic Mirror"
de:
Ionescu, Cristian
(Text tipărit)
Subiecte
Olimpiada Națională de Biologie
Marina Baboi
bursă de studii
Liceul cu Program Sportiv Buzău
Alexandra Dumitrașcu
muzică
jocuri de gândire
Happy Kids Buzău
Gloria Buzău
Mădălina Popescu
elevi olimpici
recompense
academie de fotbal
Arhiepiscopia Buzăului și Vrancei
Școala Gimnazială Nr. 11 Buzău
educație și învățământ
premiere
elevi
Sebastian Toma
Robert Grigore
festivitate de premiere
studenți buzoieni
interviu
medalii și distincții
concurs robotică
invenții și descoperiri
sporturi de luptă și apărare
elevi râmniceni
promoția 150
Olimpiada Națională de Limba Germană
religie
Campionatul Național de Oină
olimpiade școlare
Olimpiada Internațională Pluridisciplinară Tuymaad
tehnologie IT
premiu
Karate
burse
Gabriel Alexandru Gherghe
Alexandru Jercăianu
premii
premii financiare
educație și învățământ pentru anumite categorii
sportivi buzoieni
personalități buzoiene
Miruna Răpeanu
Dragoș Merișcă
David Andrei Vlad
Evaluare Națională
hram
șef de promoție
Andreea Nica
bacalaureat
Liceul de Artă "Margareta Sterian"
Luca Pană
olimpici
licee buzoiene
mass-media
științe exacte
Olimpiada Internațională de Științe ale Pământului
Oana Mancu
CSM Buzău
Olimpiada Internaţională de Biologie din Dubai
Mircea Ionuț Borcan
Romeo Burtănete
educație și instruire
Cristian Ardeleanu
Victoria Maria Pripon
Primăria Râmnicu-Sărat
concurs școlar
Ana-Maria Trifan
Ana Maria Radu
liceeni
concursuri tematice
tenis de câmp
Campionatul European de karate
învățământ profesional
Palatul Copiilor Buzău
gimnastică
Alexandra Neagu
Seminarul Teologic Ortodox "Chesarie Episcopul" Buzău
Andreea Zota
Ovidiu Ionescu
concurs de robotică
Campionatele Naționale de Atletism
Cupa României
INFOMATRIX
competiția "First Tech Challenge"
Georgiana Cebic
persoane cu dizabilitați
știință și artă militare
Cătălin Zaman
elevi buzoieni
admitere liceu
Alexandra Dinu
concurs internațional
educație și instruire pentru anumite categorii
medici buzoieni
Clubul Vibe Dance Studio
profesori buzoieni
box
Dragoș Oprea
Guvernul României
Centrul de Excelență "Tricolor 11" Buzău
Steluța Duță
Clubul Sportiv Municipal Râmnicu Sărat
Maria Rotărescu
Marius Marinescu
handbal feminin
Programul "Hai la Olimpiadă!"
educație și instruire
Gabriela Oprea
Anca Drăgulescu
Petruț Dinu
limba franceză
minivolei feminin
studenți
șah
tenis de masă
Vasile Carapit
Iulia Ciocan
Irina Pană
Olimpiada Naţională de Istorie
Oana Blidaru
SCM Gloria Buzău
handbal
Ștefan Ionescu
German Open Championships
Olimpiada de Fizică
Sabin Lupu
lansare de carte
Andrei David Vlad
examene
dans sportiv
educație și invățământ
Șerban Tudor Ștefan
Olimpiada Internațională de Fizică
administrație locală
școli buzoiene
Bogdan Dinu
olimpiadele naționale
Pavel Cristian Ioniță
Catedrala Arhiepiscopală "Înălțarea Domnului"
Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar
CSS Buzău
Spitalul Județean Buzău
Consiliul Judeţean Buzău
campionat
Colegiul Naţional "Mihai Eminescu" Buzău
robotică
Teodora Andreea Șerban
Liceul Tehnic Buzău
Liceul de Artă "Margareta Sterian" Buzău
Cornel Iosif
Olimpiada Națională de Limba Franceză
atletism
Olimpiada Balcanică de Matematică
Sorina Banu
Dan Dumitru
Consiliul Județean Buzău
performanță
călătorie
Eugen Piron
limbi străine
școli și sisteme de învățământ
Daria Peptănaru
Colegiul Național "B.P. Hasdeu"
titlul național
Liceul Pedagogic " Spiru Haret "
fotbal
diplomație
Cupa Brașov
șefi de promoție
absolvenți
Dragoș Zaman